Veelgi enam isikupära: Porsche täidab ka soovid eriliste värvide järele

Porsche Exclusive Manufakturi uued teenused Paint to Sample ja Paint to Sample Plus laiendavad spetsiaal-kerevärvide valikut kõigile mudelitele. Põhitähelepanu on selliste klassikaliste Porsche värvide kättesaadavaks tegemisel, mida tuntakse juba aastaid. Eriti ainulaadsete tellimuste tarvis on ka olemas võimalus luua värvitoon kliendi näidise kohaselt. „Ebatavalisi kerevärve on ette tulnud kogu meie margi ajaloo jooksul ning need on oluline eristav omadus,“ ütles Porsche Classicu ja isikupärastamisteenuste juht Alexander Fabig. „Selle pakkumisega taaselustame kultuslikke klassikalisi värve ning avardame standard- ja erivärvide laia valikut kõigile mudelkondadele rohkem kui 160 värvitooni võrra.“

Viimastel aastatel on järsult tõusnud nõudlus eritellimusel värvitud Porsche autode järele. Uute teenustega kasvatas Porsche Exclusive Manufaktur märkimisväärselt oma sellealast võimekust. Põhitehases Zuffenhausenis rakendati tööle uus värvisegamispink, kus värvispetsialistid segavad soovitud värvitooni saamiseks milligrammise täpsusega kokku kümneid komponente. Iga partii jagatakse kahte värvinõusse: kere ja lisadetailide tarvis. Sõidukite värviga kaetavad alad koosnevad suuresti alumiiniumist, plastist ja süsinik- või klaaskiupõhistest komposiitmaterjalidest. Selline materjalide segu ning erinevad pealekandmismeetodid ja kuivatamistemperatuurid nõuavad sõltuvalt komponentidest värvi pisut erinevat koostist. Värvipartii võrdlustahvlid on sõiduki lõppülevaatuse ajal värvi vastavusnäidisteks.

Paint to Sample: kultusvärvid on tagasi!

Vähe sellest, et Porsche oma värvivalikut laiendab. Toimub ka restruktureerimine: seni nime all Custom Colour tuntud teenus kannab nüüd nime Paint to Sample. Siia kategooriasse kuuluvad olemasolevad värvid, mis on Porsche värvispetsialistide poolt juba tehniliselt heaks kiidetud. Sellised on näiteks Maritime Blue, Rubystar Red ja Mint Green. Need erksad, 1990ndatest aastates pärit toonid on Porsche fännide hulgas muutunud kultuslikeks. Minevikus pakuti neid 911 (tüüp 964) mudelitele. Porsche laiendatud isikupärastamisstrateegia raames on need legendaarsed värvitoonid nüüd tagasi valikus. Tänu teenusele Paint to Sample saab ka praeguseid Porsche mudeleid värvida neis pilkupüüdvates klassikalistes toonides.

Valik on väga mitmekesine ning sõltub mudelkonnast ja tootmispaigast. 911 ja 718 mudelitele on valikus üle 100 täiendava värvitooni. Panamera, Macani ja Cayenne’i tarvis on valikuvõimalusi üle 50, kuna Taycani klientide valikut laiendavad veel 65 värvi.

Paint to Sample on tellitav uue sõiduki konfigureerimise käigus Porsche esindustes. Standardvärvidega võrreldes lisab see sõiduki valmimisajale umbes kolm kuud. Hinnad mudelkondade piires erinevad sõltuvalt mudelivariantidest. Näiteks maksab Paint to Sample enamikele 911 ja 718 mudelitele 8880 eurot, kuid 718 GT ning 911 Turbo, Turbo S-i ja GT mudelitele 9960 eurot1.

Uus pakkumine integreeritakse Porsche konfiguraatorisse 2022. aasta algul. Sellele järgnevad ka filtreerimisvõimalused veebis näiteks värviperekondade kaupa, samuti taustainfo üksikute värvide kohta.

Paint to Sample Plus: põhjalik teostatavuse kontroll

Eriti ainulaadsete värvitellimuste puhul läheb Porsche Exclusive Manufaktur veel sammu võrra kaugemale: teenus Paint to Sample Plus võimaldab kerevärvi peaaegu piiramatut valikut. See võimalus on olemas 911, 718 ja Taycani mudelkonnale.

Protseduur ise on järgmine: esmalt annab klient Porsche esindusele soovitud värvitooni näidise. Selleks võib olla enam-vähem suvaline ese, näiteks käekott või küünelakk. Näidis saadetakse Porsche AG-le. Seal viiakse iga tellimuse kohta läbi põhjalik teostatavuse kontroll, mis sõltuvalt vajalikust tööst võib kesta mitu kuud.

Järgmiseks koostavad Porsche koloristid värvi valemi. Värvitooni väljatöötamisel lähtuvad nad olemasolevatest värvikomponentidest. Seejärel jätkub töö värvitooni kallal tsükliliselt, nii et see vastaks näidisele ka erinevate valgusallikate, näiteks päevavalguse ja kunstvalguse all. Edasi katsetatakse teostatavust tootmistingimustes auto kerel ja lisadetailidel. See on väga oluline ka värvikihi paksuse määramiseks, mis omakorda tagab stabiilse protsessiga, korratava ja veavaba värvimise. Enne kliendi auto värvimist kantakse värv katsekerele. Kui selgub, et soovitud värvitoon pole teostatav tavalistele kvaliteedistandarditele vastavalt, võtab Porsche teostatavuskontrolli kulud enda kanda. Paint to Sample Plusi hinnanäited: 17 760 eurot enamikele 911 ja 718 mudelitele, 19 920 eurot 718 GT-le ning 911 Turbo, Turbo S-i ja GT mudelitele.

Porsche Exclusive Manufaktur

Sportauto on sama isikupärane nagu teie sõrmejälg, sama ainulaadne nagu teie elustiil ning Porsche Exclusive Manufaktur loobki klientidele äärmiselt isiklikke sõidukeid, mis paistavad silma kvaliteetse teostuse ja detailidele pööratud tähelepanu poolest. Kõrge kvalifikatsiooni ja aastakümnete pikkuste kogemustega spetsialistid pühendavad kogu oma tähelepanu igale kui pisiasjale ning täiustavad neid oma käsitööga. Visuaalsete ja tehniliste isikupärastamisvõimaluste valik, mida Exclusive Manufakturi spetsialistid teostada suudavad, on lai nii interjööri kui ka välimuse osas. Nii materjalide kui ka teostuse poolel järgitakse kõrgeimaid standardeid. Lisaks klientide tellimisel ehitatavatele sõidukitele toodab Porsche Exclusive Manufaktur ka piiratud mahus valmivaid eriseeriaid. Harmoonilise üldkontseptsiooni loomiseks on kvaliteetsed materjalid seal ühendatud moodsate tootmistehnoloogiatega. Porsche Exclusive Manufakturi pakutavate valikute ja võimaluste osas annavad infot Porsche esindused, see on esimene kokkupuutepunkt väljaspool veebikonfiguraatorit.

Exclusive Manufakturil on umbes 100 partnerit, aitamaks täita kogu maailmast pärit klientide kõige isikupärasemaid soove. Need Porsche esindused on vastava koolituse ja sisseseadega, mis võimaldab nõustada kliente Exclusive Manufakturi toodangu osas. Lisaks on kõigi mudelite kohta võimalik infot saada margi peakorterist Stuttgart-Zuffenhausenist koostöös Porsche esindusega tellimuse numbri alusel. Peatehas on spetsialiseerunud erivärvidele: Werk 1 omab suurimat kollektsiooni Porsche värvinäidistest ja Paint to Sample teenuse alusel värvitud näidissõidukitest.

1 Soovituslikud jaehinnad Eestis, sisaldavad 20% käibemaksu.

Viimati muudetud: 14.01.2022