Porsche 911 Carrera RS 3.8 ja „Transformerid: Elukate tõus“ tutvustavad uut autobotti nimega Mirage

  • Sel nädalal kinodesse jõudvas filmis „Transformerid: Elukate tõus“ mängib Porsche üht peaosa.
  • Autobot nimega Mirage võtab autona legendaarse Porsche 911 Carrera RS 3.8 kuju.

Uus film „Transformerid: Elukate tõus“ (originaalpealkiri „Transformers: Rise of the Beasts“) jõuab kogu maailmas kinodesse 9. juunil. Üks filmi põhitegelasi, autobot Mirage on Porsche – täpsemalt ajalooline 911 Carrera RS 3.8.

Alates juunikuust viib „Transformerid: Elukate tõus“ publiku taas tagasi autobottide 1990. aastate ülemaailmsete seikluste juurde, mis toona köitis kinokülastajaid kõikjal maailmas. Film tutvustab transformerite uut hõimkonda – Maximals –, kellest saavad autobottide liitlased võitluses meie planeedi eksistentsi pärast.

Autobot nimega Mirage saab autona legendaarse Porsche 911 Carrera RS 3.8 kuju ning ühendab eelseisvas lahingus oma jõu transformeritega. Mirage võitleb heade poolel koos Optimus Prime’iga. 911 Carrera RS 3.8 on ideaalne mitte ainult sellepärast, et filmi tegevus toimub aastal 1994, vaid ka Mirage’i iseloomuomaduste pärast. Ta on kange iseloomuga, kuid heasüdamlik ning ikka ja jälle pisut mässumeelne.

Legendaarsest autost saab filmikangelane

Porsche ehitas Carrera RS 3.8 autosid ainult 55 eksemplari, tänu millele on tegu erakordselt haruldase ning ajaloolise autoga. Filmivõtetel ei kasutatud seetõttu originaalsõidukeid. Nende asemel ehitati võtete tarvis viis autot, mis näevad välja täpselt nagu 964-d, kuid mis tegelikult pole algupärased Porsche 911 Carrera RS 3.8 mudelid. Kuid Mirage’i ehtsa mootoriheli loomiseks oli kasutusel päris 911 RS 3.8, et film oleks võimalikult tõetruu. Filmi loojatele oli oluline filmis kujutatud 911 mudeli mootoriheli võimalikult täpselt, mis osutus 911 piiratud  autode arvu tõttu väga keerukaks. Lõpliku tulemusega ollakse aga rahul ning loodetakse, et ka publik kiidab selle heaks.

Kõik filmiautod täidavad omaette funktsioone. Üks auto ehitati näiteks kiireks tagurpidi sõitmiseks. Teine valmistati spetsiaalselt ette kaskadööritrikkideks ning kolmandat juhiti väljastpoolt raadio teel neis stseenides, kus keskenduti artisti rolli sisemusele.

„Oleme väga põnevil, et saame töötada koos Porsche tiimiga selle enneolematu ja integreeritud partnerluse raames, mis äratas autobot Mirage’i elule kõige ainulaadsemal, kultuslikumal ja unustamatumal moel, näidates iseloomu, seikluslikku ja kangelaslikku vaimu nii autoroboti kui ka auto iseloomus,“ ütles Paramount Worldwide Marketing Partnershipsi vanemasepresident Irene Trachtenberg.

Transformerid: Elukate tõus

„Transformerid: Elukate tõus“ viib publiku taas tagasi autobottide 1990. aastate ülemaailmsete seikluste juurde, mis toona köitis kinokülastajaid kõikjal maailmas. Film tutvustab transformerite uut kildkonda – maksimale –, kellest saavad autobottide liitlased võitluses meie planeedi eksistentsi pärast. Filmi režissöör on Steven Caple Jr. ning peaosi täidavad Anthony Ramos ja Dominique Fishback, kinodesse jõuab see juunis 2023.

Paramount Pictures Corporation

Paramount Global (NASDAQi börsil PARA ja PARAA) on juhtiv ülemaailmne meedia- ja meelelahutusettevõte, mis loob kvaliteetset sisu ja kogemusi publikule kogu maailmas. Ettevõttele kuuluvad legendaarsed stuudiod, võrgustikud ja voogedastusteenused ning tema kaubamärkide loetelu sisaldab muuhulgas selliseid nimetusi nagu CBS, Showtime Networks, Paramount Pictures, Nickelodeon, MTV, Comedy Central, BET, Paramount+, Pluto TV ja Simon & Schuster. Paramounti päralt on suurim osa USA telepublikust ning sellel kuulub üks olulisemaid ja mahukamaid telesaadete ja filmide kogusid. Lisaks uuenduslike voogedastusteenuste ja digitaalsete videotoodete pakkumisele on ettevõttel ka tugev võimekus tootmis-, levi- ja reklaamilahenduste osas.

Täpsemat infot Paramounti kohta võite leida veebilehelt www.paramount.com ja @ParamountCo sotsiaalmeediaplatvormidelt.

Viimati muudetud: 09.06.2023