Eriväljaanne ringraja 90. aastapäeva tähistamiseks

Hockenheimringi 90. aastapäeva tähistamiseks esitleb Porsche oma elektrilise sportauto esimest eriseeriat: Porsche Taycan GTS Hockenheimring Editionit. Seda erimudelit iseloomustavad mitmed ainulaadseid detailid, näiteks eritellimusel kerevärvide programmist pärit Stone Grey-toon koos pronksikarva aktsentidega. Porsche Exclusive Manufaktur andis interjöörile isikupärastatud viimistluse, kus kasutatakse musta nahka ning Island Green-toonis tepinguid ja muid ehiselemente. Mitmetes kohtades asuvad „90 Jahre Hockenheimring“ logod osutavad selle 440 kW (598 hj) Taycan GTS-i eksklusiivsele iseloomule. Erimudeli disaini põhiidee oli ühendada Hockenheimringi 90. aastapäeva moto „mobiilne evolutsioon“ mõistega „traditsiooniline elegants“. Erimudel on peatselt kättesaadav Saksamaal ja teistel valitud Euroopa turgudel.

Auto võtmega saab klient end tuvastada erimudeli omanikuna, see tagab ka sõiduki varustusse kuuluva eksklusiivse juurdepääsuõiguse, mis võimaldab sõita otse Hockenheimringi keskel asuvasse Porsche Experience Centre’isse (PEC). Lisaks on see kaheks aastaks tasuta. Kliendid saavad nautida ka parkimiseesõigust PEC Frühschicht-üritustel – Porsche-huviliste igakuistel kokkutulekutel.

„Selle eksklusiivse erimudeliga valmistame meelehead oma täiselektrilise sportauto fännidele, kuid samal ajal tõstame esile ka oma seotust Hockenheimringiga,“ ütles Porsche Deutschland GmbH juhatuse esimees Alexander Pollich. „Õnnitleme legendaarset võidusõidurada 90-aastase rikkaliku ajaloo puhul. Siinne Porsche Experience Centre on Hockenheimringi aastast 2019 meile veelgi kodusemaks muutnud.“ Juubeliaastal on Porsche Taycan GTS Hockenheimring Edition Hockenheimringil ka näituseautona eksponeeritud.

Välimus: spetsiaalne värvilahendus ja aastapäevalogo

„Peened materjalid, elegantne värvikombinatsioon ja ebatavalised detailid, mida me sel viisil pole Taycani juures veel näidanud – need teevadki erimudeli ainulaadseks,“ ütles Porsche Classicu ja isikupärastamisteenuste juht Alexander Fabig. Stone Grey-toonis kerevärv pärineb eritellimusprogrammist ning on saadaval vaid Taycani käesoleva mudeliaasta eriväljaandele. See ajatu ja silmatorkav Porsche kerevärv rõhutab elektrilise sportauto emotsioone äratavat iseloomu. Pronksikarva kontrasttoon töötati välja värviskeemi täiendamiseks. See annab uue tõlgenduse klassikalistele metalliktoonidele ning loob elegantseid aktsente nii välimuses kui ka interjööris.

Pilgupüüdjateks on ka 21-tollised veljed Mission E Design. Velje keskosa on taas pronksikarva ja poolmati viimistlusega, kuna veljepöia serv on kerega samas, Stone Grey-toonis ja kõrgläikega. Poolmatt viimistlus ja kõrgläikega värv on koos kasutusel kõigil velgedel, see kombinatsioon muudab sõiduki veelgi eksklusiivsemaks. Velje keskosale sarnaselt on veljekapslid poolmati pronksikarva pinnaga ning kannavad värvilist Porsche vappi. Pidurisadulad on musta värvi ja kõrgläikega.

Pronksikarva aktsente leiab veel SportDesign-küljekarpidelt, lamelldisainiga tagadifuusorilt ja tagaluugil asuvalt Taycan GTS-i mudelisildilt. B-piilarit kaunistab reljeefse aastapäevalogoga embleem, mis viitab erimudeli loomise ajendiks olnud sündmusele. Selle kõrval asuv kiri „Hockenheimring Edition“ on Stone Grey-toonis hall.

Interjöör: Island Green-tepingud ja paldao-väärisvineer

Välisdisaini kontseptsioon jätkub ka interjööris. Island Green-toonis tepingud pakuvad selget kontrasti mustast nahast sisepolsterdusele. See värviskeem on esimene Taycan mudelkonnas.

Veel üheks silmapaistvaks lahenduseks on avatud pooridega paldao-puidust ehisosad. Käiguvalits, topsihoidikud ja tuulutusavad keskkonsooli kohal, samuti tuulutusavad juhi ja eesmise kaasreisija poolel on pronksivärvi. Sportlikku GT-multifunktsionaalrooli täiendavad pronksivärvi ehisosad, samuti Island Green-toonis tepingud ja keskkoha märgis. Põrandamatid on viimistletud nahkaplikatsioonide ja Island Green-toonis tepingutega.

Veel üheks eriliseks elemendiks on reljeefne Hockenheimringi juubeli logo keskkonsoolis asuva panipaiga kaanel. Mustast matistatud alumiiniumist ukselävekatted saavad ka valgustatud mudelitähise kirjaga „Taycan GTS“. Ustes asuvad valgustid projitseerivad aastapäevalogo maapinnale. Porsche Exclusive Manufakturi poolt pisiasjadele pööratud tähelepanu paistab välja ka sõiduki võtmes, mis on autokerega sama värvi, lisaks on sinna laseriga sisse graveeritud aastapäevalogo.

Hockenheimring

29. mail 1932. aastal toimunud esimese ürituse, mootorrataste võidusõiduga avati Hockenheimringi esimene, kolmnurga kujuline ringrada. Kuju muudeti esimest korda aastal 1938, kui Hockenheimringist sai väga kiire ovaalrada. 2. augustil 1970. toimus Hockenheimis esimest korda vormel-1 võidusõit. Tulevikku pürgides üritab ringrada teoks teha oma nägemust ja areneda kaasaegse mobiilsuse vaateaknaks. „Mobiilne evolutsioon“ – aastapäeva juhtmotiiv – kirjeldab seda üleminekut minevikust tulevikku. „Traditsiooniline elegants“ väljendab samal ajal aga Porsche pikaajalisi traditsioone ja eksklusiivsust.

Hockenheimring Porsche Experience Centre

Oma avamisest oktoobris 2019 on Porsche Experience Centre Hockenheimring pakkunud meeliülendavaid hetki. Sportautotootja Stuttgart-Zuffenhausenis asuvast peakorterist 100 kilomeetri kaugusel paiknev kliendikogemuskeskus sisaldab sõidukite ekspositsiooni, oma väiksest ringrada, sõidudünaamika polügoone ja maastikurada. Külastajad saavad kasutada oma Porschet või Porsche Experience Centre’i rikkalikku sportautode parki mitmesuguste sõidudünaamika kogemuste saamiseks väljaõppinud instruktorite kõrval.

 

Taycan GTS

NEDC: keskmine energiakulu 25,9 kWh/100 km, heitgaaside keskmine CO2 sisaldus 0 g/km

WLTP: keskmine energiakulu 23,3–20,3 kWh/100 km, heitgaaside keskmine CO2 sisaldus 0 g/km

Sõiduulatus elektriga 439–504 km, linnas 539–625 km

Energiakulu ja heitmehulga andmed on saadud vastavalt seadusega määratud mõõtemeetoditele. Kõik Porsche pakutavad uued autod on saanud tüübikinnituse vastavalt kergsõidukite ülemaailmse ühtlustatud katsemenetluse (WLTP) nõuetele, NEDC-tsükli näitajad on seetõttu tuletatud WLTP näitajatest.

Kütusekulu ja CO2 heitkoguse teatmik, mis sisaldab andmeid kõigi uute sõiduautomudelite kohta, on tasuta saadaval kõigis uute sõiduautode müügikohtades ja elektrooniliselt nähtav Transpordiameti veebilehel aadressil https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf

 

Viimati muudetud: 31.05.2022