Porsche ja Google laiendavad oma koostööd eesmärgiga Google’i teenuseid veelgi sügavamalt Porsche sõidukitesse integreerida.

Porsche hakkab tulevastes sõidukipõlvkondades pakkuma Google’i navigatsiooni-, kõne- ja rakenduste ökosüsteemi teenuseid ning kavatseb alustada tootmist aastakümne keskel. Google’i ökosüsteemi integreerimine hõlmab Google Mapsi, Google Assistanti ja laia valikut Google Play Store’i kaudu saadaolevaid rakendusi.

Porsche kliendid leiavad jätkuvalt Porsche kommunikatsioonikeskusest (PCM) tuttava kasutajaliidese, sealhulgas regulaarsed online-uuendused PCM-süsteemi kaasajastamiseks.

„Meie kliendid teevad meie sõidukitega oma unistusi teoks. Lisaks ajatule disainile ja erakordsele suutlikkusele soovivad nad ka ladusaid digitaalseid kogemusi. See kokkusegatud ökosüsteem on niisuguste platvormide ja rakenduste integreerimise tulemus, mida kliendid teavad oma lõppseadmetest,“ ütles Porsche AG juhatuse esimees Oliver Blume. „Meil on avatud lähenemisviis ning me arendame uuendusi koos juhtivate tehnoloogiapartneritega.“

Tulevikus integreeritakse erinevatelt pakkujatelt pärit ja klientidele olulised ökosüsteemid otse sõidukisse standardiseeritud liideste ja platvormide kaudu. PCM kujuneb seega kogu maailmas Porsche klientidele digitaalse ökosüsteemi lahutamatuks osaks, sisseehitatud Google’i pakkumine saab Porsche järgmiseks sammuks sel teel. Porsche ja Google’i partnerlus on pikaajaline ettevõtmine.

„Meil on heameel olla Porsche partner uuenduslike ja kasulike sõidukisiseste kogemuste klientidele andmisel,“ ütles Google’i platvormide ja ökosüsteemide vanemasepresident Hiroshi Lockheimer. „Androidi-põhiste teabe- ja meelelahutuskogemustega saavad juhid juurdepääsu uusimatele Google’i tehnoloogiatele ja teenustele koos parima Porsche disaini ja brändinguga.“

Viimati muudetud: 02.11.2023