8. juunil avati Eestis autorenditeenus Porsche Drive, mis võimaldab hinnatud sportautosid lühi- või pikaajaliselt rentida. Tegemist on Porsche tuntud kaubamärgiga, mis on Euroopas kasutusel vaid vähestes riikides. Eesti on siinse piirkonna pilootturg ning teenust hakkab osutama Auto 100 Rent OÜ. Pidulikul sündmusel tähistati ühtlasi ka Saksamaa sportautode tootja 75. sünnipäeva, mille puhul olid uudistamiseks välja toodud ajaloolised Porsche mudelid. 

Porsche Eesti esindaja, Auto 100 AS juhatuse liikme Jussi Pärnpuu sõnul on inimeste sõiduharjumused ja sõidukite omamise vajadused pidevas muutumises ning sellega tuleb ka autotootjatel ja -müüjatel arvestada. Porsche Drive’i jõudmine Eestisse on kindlasti üks märk tarbijate suhtumise muutustest auto omamisse ja nende ootustest mobiilsuslahendustele. „Auto 100 Rent on pakkunud Eestis Porsche Drive’i väärilist teenust juba aastaid, tänu millele meid ka partneriks valiti. Ühendades oma senised teadmised ning Porsche Drive’i kvaliteedimärgi, suudame veelgi tugevamalt pakkuda siinsel turul uusi premium-klassi mobiilsuslahendusi,“ ütles Pärnpuu. 

Porsche Drive’i avamisel sõna võtnud Porsche Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna Eesti regiooni juht Marcel May ütles, et Euroopas on see teenus saadaval Šveitsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Hispaanias ja nüüd ka Eestis. „Meil on hea meel avada täna selle piirkonna esimene Porsche Drive’i esindus ja tuua seeläbi Porsche pakutav sõiduelamus lähemale veelgi suuremale publikule,“ lisas May. Porsche Drive’i autoparki kuuluvad alati uued ja väga hea lisavarustusega mudelid, et kasutajad saaksid osa Porsche parimast sõidukogemusest.

Porsche Drive pakub kahte teenust: lühiajarent kuni 30 päeva ning pikaajaline rent kuni aasta. Autode valiku ja renditingimustega saab tutvuda veebilehel www.porschedrive.ee. 

Porsche Drive’i jõudmisega Eestisse tähistas Porsche ühtaegu ka oma 75. sünnipäeva. 8. juuni 1948 sai esimene Porsche 356 kasutusloa ning seda päeva peetaksegi Porsche sportautode tootmise alguseks. Uudistamiseks oli välja pandud Porsche 356 Continental (Pre A) ning lisaks läbilõige Porsche klassikutest läbi 75 aasta – alates traktoritest ja lõpetades klassikaliste 911 sportautomudelitega. 

Viimati muudetud: 14.09.2023