2022. aasta tõstis Porschede müüki

2022. aasta kasvatas Porschede müüki kogu maailmas. Kokku müüdi 309 884 sõidukit, mida on 3% enam võrreldes aasta varasema perioodiga. Eestis kasvas müük 39%, siinsetele teedele osteti kokku 247 uut Porsche sportautot.  

Porsche Eesti esindaja Jussi Pärnpuu sõnul tegi autotootja üleilmselt väga hea tulemuse, kasvatades oma tarnete arvu ja seda vaatamata mitmetele kriisidele, mis ka autotööstust tervikuna tugevalt mõjutasid. “Sõda Ukrainas, katkenud tarneahelad ja järjepidev pooljuhtide puudus pani kogu sektori tugevalt proovile. Seda enam on hea meel näha, et kokkuvõttes on Porschede tarned globaalselt 3% võrra suurenenud ning oleme saanud täita Porsche omamise unistust rohkematel inimestel kui kunagi varem,” lausus Pärnpuu. 

Suurepärase tulemuse Porsche müügis tegi Eesti. Mullu müüdi üle kolmandiku rohkem Porschesid kui 2021. aastal ja seda pea kõikide mudelite lõikes. Eestlaste lemmikud on läbi aegade olnud linnamaasturid, nii on ka Porsche valikus kõige suremad müüginumbrid Cayenne’il (79). Macani ja 911 müüdi võrdselt - mõlemat mudelit 47 ja elektrilisi sportautosid Taycan’e viidi koju 45. Panamera mudelit osteti 17.

“Kõige selle juures aga valmistab erilist heameelt 2-ukseliste sportautode müügi kasv. 911 ja 718 mudelit müüdi möödunud aastal kokku 59.  See näitab, et eestlased on üha enam tehnoloogia ja innovatsioonihuvilised ning otsivad autost midagi enamat kui sõiduvahendit punktist A punkti B. Neile on oluline sõidurõõm ja emotsioon, mida sportautod just pakuvadki,” lausus ta. 

Sportautode võidukäigule annab hoogu juurde ka Porsche arendustegevus Eesti mootorspordis. Audrus asuv Porsche Ring pakub parimaid võimalusi sportauto proovile panemiseks ja selle sihtotstarbeliseks kasutamiseks. Lisaks korraldab Porsche siin ka maailmatasemel ringrajavõistluseid, kus välismaiste meeskondade kõrval võtavad mõõtu ka Eesti tiimid. “Hea meel on näha, et ringrajasport hakkab jõudma rohkemal määral ka meie inimesteni - meil on olemas nii rada kui ka parimad sõiduinstruktorid, head autod ja korralikud võistlused,” lisas ta.

Maailma müügis hoiab jätkuvalt kõrget müüginumbrit elektriline sportauto Taycan. 2022. aastal tarnis Porsche 34 801 selle mudelkonna sõidukit, mis varasema perioodiga võrreldes on küll 16% väiksem. Languse tingisid kitsaskohad tarneahelates ja komponentide piiratud saadavus, mis  mõjutasid kõige enam just elektrilist sportautot. “Keskkonnasäästlike lahenduste välja töötamine on Porsches jätkuvalt strateegiliselt oluline suund. Nii e-mobiilsus kui e-kütus on kaks suuremat valdkonda, millesse ka sel aastal oluliselt panustatakse. Aasta lõpus avatud e-kütuste piloottehas Tšiilis on kindlasti märgiline samm autosektorile tervikuna, mis laiendab oluliselt tulevikukütuste väljavaateid. Samuti käib järjepidev töö elektriautode arendamises ning kindlasti võib lähiajal oodata uudiseid ka sealt rindelt,” kommenteeris Pärnpuu. 

Porsche on auto, mis on mõeldud sõitma ja loodud kestma. Autoomanikud hindavad selle isikupära ja koostekvaliteerti, mida tõestab ka fakt, et 70% kõigist maailma toodetud Porschedest on tänaseni teedel. Tänavu tähistab Saksamaa sportautotootja oma 75. juubeliaastat, mis toob ka Eestisse suurejoonelisemad eriüritused ja sündmused ning kindlasti näeb ka väga rariteetseid ja väärikaid automudeleid.

2022. aasta Porsche müüginumbrid Eestis

  • Porsche Cayenne - 79
  • Porsche Macan - 47
  • Porsche Panamera - 17
  • Porsche Taycan - 45
  • Porsche 911 - 47
  • Porsche 718 - 12

2022. aasta Porsche müüginumbrid maailmas

 

Viimati muudetud: 14.03.2023