Tänavu tähistab Porsche oma 75. sünnipäeva, millega teeme kummarduse ühe mehe unistusele luua maailma parim sportauto. Julgus suurelt unistada olnud osa Porsche DNA-st ning kannab meid edasi ka järgmistesse aastakümnetesse.

Usume unistustesse ja nende täitumisse. Toome kogu aasta jooksul Sinuni mitmeid inspireerivaid lugusid inimeste unistustest ja nende elluviimisest.

 

Unistaja Ferry Porsche

Mõned inimesed ei löö kunagi oma unistustele käega. Ferry Porsche oli üks neist. Ta unistas kaasaegsest sportautost ajal, mil kõik teised mõtlesid vaid praktilistele sõiduautodele. Kuna tema soov oli omada autot, mida veel polnud olemas, tuli see tal ise luua.

Porsche esimene sportauto 356/1 rodster sai ametliku kasutusloa 8. juunil 1948. Selle mudeliga tõestas Ferry, et ta polnud ainult hea meeskonna juht ja visionär, vaid ka tõeline unistaja, kes jäi lõpuni truuks oma eesmärkidele. Sportauto ehitamine 1940ndate aastate lõpus nõudis omajagu julgust ja Ferry Porschel sellest puudust ei tulnud.

Unistajad muudavad maailma.
Mis on Sinu sportauto?

Unistaja Aldo Järvsoo

Juba väikesest peale on Aldo teadnud, et tema tulevik on seotud loomevaldkonnaga.  Valikuid oli mitmeid – sisekujundus, arhitektuur, disain. Kui ta aga kõigest 16-aastase noormehena oma esimese kollektsiooniga konkursil esikoha pälvis, oli tema karjäär moeloojana otsustatud. Teda võib pidada tõeliseks visionäriks, kes alustab oma moeloomingut alati lõppvaatlusest ehk moeshowst.

Kui moeshow koht ja sealt saadav emotsioon on paigas, alustab ta alles kollektsiooni loomisega. „Minu jaoks on oluline, et iga kleit kollektsioonis oleks ainulaadne. See peab olema õigel kohal, õigel ajal ja andma edasi õiget emotsiooni. Alustan enda moeloomingut alati pisikesest täpist, millest kasvab välja suur show.  Eestis tehakse moeshowsid harva, seda enam on need sündmused oodatud ning seda enam tuleb selle jaoks pingutada,“ Aldo Järvsoo.

Mis on sinu moeshow?

Unistaja Ketlin Bachmann

Ketlin on alati soovinud kanda riideid, mis oleksid huvitavad ja eristuksid massist. Kuna ta unistas riietest, mida polnud olemas, tuli need ise luua. Oma esimesed rõivad õmbles ta juba 11-aastaselt ning sealt edasi on ta kandnud oma loomingut kõikidel olulistel sündmustel.  „Soovin, et kõik, mida peas ette kujutan, realiseeruks ka minu moeloomingus. Tänavuse kevadkollektsiooni märksõnaks on värvid: eristuvad värvid, julged värvid. Värvid, mis pole olnud varem minu kollektsioonides esindatud,“ Ketlin Bachmann

Mis on sinu moekollektsioon?

Unistaja Riina Põldroos

Riina on väiksest peale teadnud unistanud kunstniku ametist. Et temast saab moekunstnik, sai talle selgeks juba 13-aastaselt. Just siis joonistas ta oma esimesed kleidid.  Riina jaoks on moeloomingu juures kõige olulisem kanga värv ja muster, mis loob kollektsioonides eristuvuse.

„Mustri loomine on nagu maailma ehitamine. Sa võtad ühe tunde, ühe detaili ja lood selle ümber oma maailma. Minu jaoks on  kõige erilisem hetk siis, kui lõpuks saabub karp, kus on 200 meetrit minu enda loodud kangast.“

Mis on sinu muster?

 

Viimati muudetud: 06.06.2023