Porsche testib uut Cayenne’i maastiku-kestvuskatsetega.

  •  Uuendatud kolmanda põlvkonna Cayenne’i esitletakse 2023. aasta kevadel
  • Tegemist on ühe ulatuslikuma tooteuuendusega Porsche ajaloos
  • Rohkem kui neli miljonit katsekilomeetrit neljas maailmajaos

Porsche valmistub hoolega uue Cayenne’i turule toomiseks. Seni aga läbivad prototüübid ja eelseeriaautod mitmeid raskeid katsetusi, et tagada uue mudeli vastavus Porsche kõrgete kvaliteedi-standarditega.

Eelmine Cayenne toodi turule 2017. aastal. Peale seda on Porsche järjepidevalt tegelenud kolmanda põlvkonna Cayennei arendamisega, täiustades selle jõuülekannet, veermikku, disaini, varustust ja ühenduvust. Tegemist on ühe suurema tooteuuendusega Porsche ajaloos.

Lisaks jõuülekannete ümberkorraldamisele tegid Weissachis asuva Porsche arenduskeskuse insenerid suuri muudatusi Cayenne’i veermiku juures, et saavutada Porschele omase maanteesuutlikkuse ja sõidumugavuse ning maastikuvõimekuse  parim kooslus. Seda eesmärki aitab saavutada Cayenne’ile lisatud uus  poolaktiivveermik. Lisaks lisatakse varustusse  uus ja ulatuslikult digiteeritud näidik ning laiendatud ühenduvusvõimalustega kasutuskontseptsioon. HD-LED-maatriksesitulede uuenduslik valgustehnika lisab uuele Porsche Cayenne’ile nii mugavust kui ka turvalisust.

Iga mudelit katsetatakse äärmuslikes oludes

Nii suur hulk uut tehnikat nõuab aga kompleksset ja põhjalikku katsetamis, mistõttu teeb Cayenne läbi  täieliku ja kõikehõlmava katseprogrammi, mida üldjuhul tehakse vaid nullist loodud uutele sõidukitele.  Üha täpsemate virtuaalsimulatsioonide kõrval, viiakse läbi ka igapäevaelus toimuvaid katsetusi, mis  lõpptulemusena näitavad uue mudeli turuletuleku valmidust. Protsessi jooksul on eesmärk tagada kõigi koos toimivate komponentide ja süsteemide töö stabiilsus ja funktsionaalsus – nii klientidel ettetulevates kui ka veelgi äärmuslikumates olukordades. Kestvuskatsetuste ajal pannakse sõidukid proovile väga ekstreemsetes tingimustes, mida päriselus klientide kasutuses harva ette tuleb. Nö argielu katsete käigus läbivad sõidukid mõne kuuga üle 200 000 kilomeetri linnaliikluses, maanteedel ja kiirteedel.

 

Äärmuslike tingimuste leidmiseks sõidavad prototüübid ringi mitmel pool maailmas, et panna nende vastupidavus ja kvaliteet proovile erinevates kliimavööndites. Uue Cayenne’i puhul toimuvad katsetuses Aasias, Aafrikas, Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Kokku on läbitud üle nelja miljoni katsekilomeetri. Seda, mida uuelt Cayenne’ilt nõutakse ränkadel maastikukatsetustel Hispaanias, karmidel liivaluidetel Marokos või äärmiselt dünaamilistel Soome jääradadel ja Nürburgringi Nordschleifel, ei juhtu autoga just paljude klientide käes. Kuid iga Porsche ostja peab teadma, et tema autopeab vastu väga suurtele koormustele sõltumata teekattest ja kliimavöönditest. 

Uut Porsche Cayenne’i esmaesitletakse veel sel kevadel.

Viimati muudetud: 18.04.2023