Infot 911 Carrera T standard- ja lisavarustuse ning hindade kohta saab konfiguraatorist.
 

Purismi põnevusttekitav tähis

Porsche lisab 911 perekonda kergekaalulise sportauto 911 Carrera T. Täht „T“ tuleneb ingliskeelsest sõnast „Touring“ ning tähistab mudeleid, mis pakuvad puristlikku sõidukogemust ja erakordselt sportlikku varustust. 911 T saab põhivarustusena seitsmekäigulise manuaalkäigukasti, kuid saadaval on ka kaheksakäiguline PDK. Tagaistmed puuduvad. Tänu 10 millimeetri võrra madalamaks lastud PASM-sportvedrustusele ja vähemale heliisolatsioonile on uus 911 Carrera T purismi ja meeliülendava sõidunaudingu võrdkuju. Seda võite tunda looklevatel mägiteedel ja külavaheteedel – ning samuti kuulda. Kuuesilindrilise boksermootori heli on nüüd auto sisemuses veelgi vahetumalt tajutav.

Põhivarustuses PASM-sportvedrustus ja Sport Chrono-pakett

Uus 911 Carrera T asetub mudelivalikus 911 Carrera ja 911 Carrera S-i vahele. Carrera T saab baas-Carrera biturbomootori võimsusega 283 kW (385 hj) ja pöördemomendiga 450 Nm, mis kiirendavad sportauto paigalt 100-kilomeetrise tunnikiiruseni 4,5 sekundiga ning tagavad tippkiiruseks 291 km/h. Manuaalkäigukastiga Carrera S-ilt pärit põhivarustust täiendab Porsche kurvistabiilsuse juhtsüsteem (PTV) koos tagadiferentsiaali mehaanilise lukustusega. 911 Carrera T saab põhivarustusse ka Sport Chrono-paketi ning PASM-sportvedrustuse (10 mm madalam) – neid pakubki koos 385 hj mootoriga ainult Carrera T. Carrera S-ile on need saadaval lisavarustusena. Soovi korral võib Carrera T-le lisana tellida ka tagarattaroolimise, mis muidu on mõeldud ainult Carrera S-ile ja kõrgematele mudelitele.

T-versiooni varustusse kuuluvad veel 20- ja 21-tollised titaanhallid Carrera S-i veljed ning rehvid mõõduga 245/35 ja 305/30 (vastavalt ees ja taga). 911 Carrera T saab põhivarustusena samuti GT-sportrooli, sportliku väljalaskesüsteemi ja neljas suunas elektriliselt seadistatavad Plus-sportistmed. Kõigest 1410 kg kaaluv manuaalkäigukastiga 911 Carrera T on kergeim seeriatootena valmiv baasmootoriga 911, olles 35 kg kergem kui põhivarustuse kaheksakäigulise PDK-ga 911 Carrera. 911 Carrerale pole manuaalkäigukast enam saadaval. Lisaks puuduvatele tagaistmetele ja väiksemale isolatsioonimaterjalide kogusele aitavad kaalu maha võtta veel kerged klaasid ja kerge aku.

T-kontseptsiooni edu mitmetes mudelipõlvkondades

Porsche 911 Carrera T mudeliindeksi osaks olev täht „T“ tuleneb ingliskeelsest sõnast „touring“ ja selle tähistuse juured ulatuvad aastasse 1968, mil 911 T homologeeriti võistlemiseks turismiautode klassis. Esimene 911 T püsis tootmises aastani 1973. Porsche taaselustas 911 puristliku variandi 2017. aastal 991-põlvkonna mudeliga 911 Carrera T. Hiljem on vähema varustuse, ent äärmiselt sportliku seadistusega kontseptsioon viidud edukalt üle ka teistesse mudelkondadesse, tänu millele sündisid 718 Cayman T, 718 Boxster T ja Macan T.

Eksklusiivsed detailid sees ja väljas

Porsche 911 Carrera T välimus erineb teistest mudelitest tumehallide kujundusdetailide poolest. Sellised kontrasttoonides elemendid nagu küljepeeglite üla- ja alaosad, uued logod ustel ja tagumised logod ning tagaluugi võre iluliistud on värvitoonis Agate Grey. Ka esiklaasi ülaserv on halliks toonitud. Sportliku väljalaskesüsteemi summutiotsad on seevastu läikivmustad. See kõik annab 911 Carrera T-le veelgi väljendusrikkama ja dünaamilise välimuse.

Interjööris rõhutavad auto sportlikkust põhivarustusse kuuluvad neljas suunas seadistatavad Plus-sportistmed. Mattmustad ehisosad ja nende läikivmustad sisetükid annavad T-mudeli interjöörile viimase lihvi. Veelgi iseloomulikumat interjööri soovivad kliendid võivad valida Carrera T lisade hulka kuuluva interjööripaketi. See annab neile täiendavad turvavööd, mis on kas hallid (värvitoon Slate Grey) või rohelised (Lizard Green). Sama kehtib tepingute, peatugedel asuvate reljeefsete logode ja istme keskjoonel paiknevate triipude kohta. Ka põrandamattidele võib soovi korral tellida kontrastvärvides logo ja tepingud, siingi on valikus Lizard Green ja Slate Grey.

Väike, kuid elegantne lisavarustuse ja värvide valik

911 Carrera T pakub lisana adaptiivsed 18 suunas elektriliselt seadistatavaid Plus-sportistmeid, samuti veelgi sportlikumaid ja erakordselt kergeid võidusõidu-korvistmeid, mille kesksiilud valmistatakse Race Texist. Carrera T interjööripaketti pakutakse soovi korral ka laiendatud nahkpolstriga. Nahaga kaetakse sel juhul ustel asuvad käetoed, keskkonsool, samuti armatuurlaua ja uksepaneelide ülemised osad.

Uuele 911 Carrera T-le on saadaval neli tavavärvi – must, valge, Guards Red ja Racing Yellow – ning neli metallikvärvi – Deep Black, Gentian Blue, Ice Grey ja GT Silver. Pakutakse ka erivärve: Chalk, Ruby Star Neo, Carmine Red, Shark Blue ja Python Green. Samuti on 911 Carrera T ostjatel võimalus kasutada programmi Paint to Sample teenuseid, mis pakub rohkem kui 110 värvitooni.

Porsche 911 Carrera T jõuab müügiesindustesse veebruaris 2023, kuid on tellitav juba nüüd. Eestis algab auto hind 123 700 eurost (sealhulgas käibemaks).

 

911 Carrera T mudelid

NEDC: keskmine kütusekulu 10,2–9,5 l/100 km, keskmine CO2 heitkogus 232–217 g/km

WLTP: keskmine kütusekulu 10,9–10,3 l/100 km, keskmine CO2 heitkogus 247–233 g/km

Kütusekulu ja CO2 heitkoguse näitajad on määratud seaduses sätestatud mõõtemeetoditega. Kõik Porsche sõidukid on saanud tüübikinnituse vastavalt WLTP katsemenetlusele, kuna nende kõrval ära toodud NEDC katsemenetluse näitajad on arvutatud WLTP põhjal.

Lähemat infot ametliku kütusekulu ja CO2 heitkoguse kohta leiab teatmikust, mis sisaldab andmeid kõigi uute sõiduautomudelite kohta ning on tasuta saadaval kõigis uute sõiduautode müügikohtades ja elektrooniliselt nähtav Maanteeameti veebilehel aadressil https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf

Viimati muudetud: 08.11.2022